Výhody hmyzu

7 důvodů, proč je hmyz lepší než maso

1. Nový zdroj bílkovin schválený veterináři

Stále více veterinářů doporučuje krmivo s obsahem hmyzu především pro psy trpící alergiemi na běžně používané proteiny vyskytující se v klasických krmivech.

Hmyzí krmivo je vhodné také pro psy s citlivým žaludkem a trávicími problémy, hmyz je dokonce lépe stravitelný než kuřecí maso.

2. Yora psům chutná

Finální produkt předcházelo 29 zkušebních receptů, krmivo bylo laděno do té doby, dokud každý pes nevylízal misku do posledního drobečku.

3. Obsažené hmyzí larvy jedí jen čisté zbytky jídla

Hmyzí larvy jsou přirozenými kompostovači, pomáhají tedy lidem zpracovávat zbytky potravin. Podílí se na vzniku přírodního výživného kompostu, díky kterému můžeme pěstovat ještě více jídla.

4. Lepší pro planetu

Na grafu vidíte dopad produkce masa na životní prostředí, je v něm zahrnuto i velké množství sóji a obilí, kterým jsou zvířata ve velkochovech krmena.

*čísla zahrnují i dopad pěstování krmiva pro takzvaná hospodářská zvířata

5. Obsahuje všechny části hmyzu

Povězme si to narovinu, v klasickém psím krmivu nejsou vždy obsaženy ty nejkvalitnější části masa, které je možné získat. V krmivu Yora jsou použity celé hmyzí larvy, žádné dělení na lepší a horší části.

Kompletní krmivo Yora obsahuje vitamíny, vápník, fosfor, zinek, minerály, omega 6 nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, chitin, kyselinu laurovou.

6. Lepší podmínky pro zvířata z farem

Lidé konzumující maso si mohou zvolit produkty z etických podmínek volného bio chovu. Nabídka psího a kočičího krmiva ze zvířat z bio chovu není u nás zatím tak rozšířená. Živočišná složka obsažená v běžném krmivu je často jen vedlejší produkt potravy pro lidi, navíc pochází převážně z průmyslových velkochovů.

7. Bez růstových hormonů a antibiotik

Larvy rostou přirozeně rychle, proto nepotřebují žádné růstové hormony ke zvýšení výnosů. Není ani potřeba je přelečovat antibiotiky, jako se tomu běžně děje u hospodářských zvířat.

80 % celosvětově spotřebovaných antibiotik se používá v průmyslových velkochovech, růstové hormony jsou užívány k tomu, aby zvířata plně vyrostla za kratší dobu.

Comments are closed.