O nás

Toto je příběh Zelené domácnosti 🙂

O Petrovi

Petr pracoval řadu let na manažerských pozicích v mezinárodních firmách, aby zjistil, že jako ekologicky smýšlející člověk se nechce sám před sebou stydět. Chtěl, aby jeho práce měla nějaký hlubší smysl, a tak poté pracoval několik let v ekologické neziskové organizaci. Po čase se rozhodl tyto zkušenost propojit, a tak vznikla Zelená domácnost.

Petrova vášeň je pomoc zvířatům kolem nás. Často ho můžete vidět v médiích, jak se snaží popularizovat pomoc ptákům, netopýrům, čmelákům, včelkám samotářkám a dalším zvířatům. Velmi rád také propaguje přírodní zahrady. V Zelené domácnosti se věnuje hlavně prodeji a marketingu, přesto si vždy najde čas na práci ve „své“ neziskové organizaci. A tak ho můžete potkat nejen v našem obchodě, ale třeba i při rozvážce slepiček zachráněných z velkochovů, nebo při přenosu žab při jarní migraci.

O Zuzce

Zuzka se řadu let věnovala výchově dětí – dcery Anety a syna Vítka. Pak pomáhala v malé stavební firmě svého otce, kterou poté převzala. I proto se firma jmenuje Inreko a ne Zelená domácnost, což je obchodní jméno našeho obchodu. Zuzka dělá často méně viditelné, ale neméně důležité práce jako účetnictví a administraci, které nikdo moc nemusí, ale bez nichž by firma fungovat nemohla. Vždy si však udělá čas na cvičení jógy. Vede několik kurzů jako lektorka

Naše vize

Firma postupně rostla a dnes je za fungováním Zelené domácnosti více než desítka lidí, bez kterých by to nešlo.

Společným cílem nás všech v Zelené domácnosti není růst za každou cenu (což je obvykle za cenu drancování přírody), chceme růst udržitelně. Naší prioritou je také pomoc zajímavým a potřebným ekologickým projektům. Nechceme prodávat něco jen proto, aby to pak někde leželo nepoužité. Pak v tom totiž, podle nás, žádná ekologie není.

Od založení před cca 10 lety se Zelená domácnost změnila z mini firmičky na jeden z největších ekologických nepotravinářských eko shopů v ČR. Hlavně v nabídce výrobků pro zvířata kolem nás nemá Zelená domácnost konkurenci nejen v ČR, ale v celé Východní Evropě.

Krédo Zuzky a Petra je nedělat jiným věci, které sami nemají rádi.  A tak protože nemají rádi reklamu a nechtějí investicemi do ní podporovat nadnárodní společnosti, sami do ní investují jen minimálně, a když, tak téměř vždy do ekologicky zaměřených médií v českém vlastnictví. Říkají, že raději investují do pomoci přírodě, než aby vyhazovali peníze za reklamu.

Věří, že čeští, ekologicky zaměření zákazníci nejsou hloupí a dříve nebo později poznají, kde se to myslí upřímně a kde jde jen a jen o business. Nejsou dokonalí, snaží se jen dělat svojí práci poctivě a nejlépe, jak je to v danou chvíli možné. Snaží se, aby je to těšilo a měli pocit smysluplné práce, která má pro přírodu a pro lidi význam.

Naše další aktivity

V roce 2020 mohli, díky vašemu zájmu a podpoře, udělat další krok ve snaze měnit svět kolem nás k lepšímu. Založili  Nadační fond obchodu Zelená domácnost rodiny Dobrých, se kterým chtějí podpořit ještě více zajímavých lidí a jejich projektů na pomoc přírodě.

Protože se sami snaží žít šetrně k planetě a pomáhají zvířatům v nouzi i tím, že si adoptovali dva hafany z útulku, možnost krmit je bez podpory velkochovů, a přesto zdravě a kvalitně je nadchla.  I proto dnes čtete tento web a máte možnost zakoupit krmivo YORA právě v Zelené domácnosti
 

Comments are closed.