Blog

Tak trochu splněný sen

O tomhle jsem dlouho snil. Celá naše rodina léta redukuje spotřebu masa, a tak jsem každý den při plnění psích misek doufal, že jednou nebudu muset naše hafany krmit takovými granulemi, za kterými je obvykle utrpení zvířat ve velkochovech. Těšil jsem se na krmení, které dá psům vše, co potřebují, a současně to bude krmení ohleduplné nejen k takzvaným hospodářským zvířatům, ale i k planetě. Krmení, za kterým nebude kácení deštných pralesů z důvodu pěstování sóji, ale také krmení, které bude mít násobně menší uhlíkovou stopu, než je obvyklé.

Ač jsem sám vegetarián, o vege jídlu pro psy mám pochybnosti. Psi se nemohou rozhodnout sami a já chci pro naše dva adoptované útulkáče to nejlepší.

A pak jsem před pár měsíci narazil na britskou značku granulí Yora. Krmení, které nedělá kompromisy, pokud jde o zdraví zvířat i šetrnost k přírodě. Krmení, u kterého nemám výčitky, že jsem pokrytec, co na jednu stranu vysvětluje, proč je potřeba snižovat rodinnou uhlíkovou stopu, a na druhou stranu krmí čtyřnohé členy domácnosti granulemi z masa.

Yora je unikátní krmivo pro psy, které obsahuje celé larvy Hermetia illucens se všemi cennými živinami a minerály. Hmyzí protein je dokonce lépe stravitelný než kuřecí maso. Larvy obsahují esenciální aminokyseliny, tuky a minerály. Yora obsahuje také brambory, oves a červenou řepu. Ty mají mnohem nižší uhlíkovou stopu než rýže, batáty nebo zmíněná hojně používaná sója. Další úspory vznikají díky pěstování ovsa přímo na poli vedle výrobny krmiva. Lahodné a křehké granule psům chutnají. Všechny suroviny v granulích i pamlscích Yora pocházejí z Evropy, žádný dovoz přes půl planety.

Prostě jsem si splnil sen. A to chceme se Zelenou domácností dopřát i vám a vašim hafanům.

Petr Dobrý

Comments are closed.